

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 229
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11060
Ext.Price$0.11060
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11060 | $0.11060 |
| 10 | $0.05530 | $0.55300 |
| 50 | $0.04957 | $2.47850 |
| 100 | $0.04443 | $4.44300 |
| 500 | $0.03912 | $19.56000 |
| 1000 | $0.03444 | $34.44000 |
| 3000 | $0.03187 | $95.61000 |
| 5000 | $0.02950 | $147.50000 |
