

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 510 Ω |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1557
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11174
Ext.Price$0.11174
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11174 | $0.11174 |
| 10 | $0.05587 | $0.55870 |
| 50 | $0.05079 | $2.53950 |
| 100 | $0.04617 | $4.61700 |
| 500 | $0.04136 | $20.68000 |
| 1000 | $0.03705 | $37.05000 |
| 3000 | $0.03482 | $104.46000 |
| 5000 | $0.03273 | $163.65000 |
