

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 27 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 989
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04092
Ext.Price$0.04092
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04092 | $0.04092 |
| 10 | $0.02046 | $0.20460 |
| 50 | $0.01574 | $0.78700 |
| 100 | $0.01414 | $1.41400 |
| 500 | $0.01271 | $6.35500 |
| 1000 | $0.01100 | $11.00000 |
| 3000 | $0.00952 | $28.56000 |
| 5000 | $0.00823 | $41.15000 |
| 10000 | $0.00773 | $77.30000 |
| 30000 | $0.00726 | $217.80000 |
| 50000 | $0.00683 | $341.50000 |
| 100000 | $0.00673 | $673.00000 |
