

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.5 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 510 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1823
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03794
Ext.Price$0.03794
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03794 | $0.03794 |
| 10 | $0.01897 | $0.18970 |
| 50 | $0.01459 | $0.72950 |
| 100 | $0.01293 | $1.29300 |
| 500 | $0.01145 | $5.72500 |
| 1000 | $0.01013 | $10.13000 |
| 3000 | $0.00897 | $26.91000 |
| 5000 | $0.00794 | $39.70000 |
| 10000 | $0.00744 | $74.40000 |
| 30000 | $0.00697 | $209.10000 |
| 50000 | $0.00653 | $326.50000 |
