

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.651 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 1044
Distributors
pcbx
Unit Price$0.53177
Ext.Price$0.53177
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.53177 | $0.53177 |
| 10 | $0.40951 | $4.09510 |
| 25 | $0.39780 | $9.94500 |
| 50 | $0.38643 | $19.32150 |
| 100 | $0.34197 | $34.19700 |
| 300 | $0.32845 | $98.53500 |
| 500 | $0.31547 | $157.73500 |
| 1000 | $0.27443 | $274.43000 |
