

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 0.5 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.651 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 2.49 kΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| RoHS | Compliant |
| Features | Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 679
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37531
Ext.Price$0.37531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37531 | $0.37531 |
| 10 | $0.27187 | $2.71870 |
| 25 | $0.26088 | $6.52200 |
| 50 | $0.25034 | $12.51700 |
| 100 | $0.24023 | $24.02300 |
| 300 | $0.23793 | $71.37900 |
| 500 | $0.23565 | $117.82500 |
| 1000 | $0.23340 | $233.40000 |
| 3000 | $0.20952 | $628.56000 |
| 5000 | $0.18809 | $940.45000 |
| 10000 | $0.18723 | $1872.30000 |
