

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 237 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 1 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2874
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03196
Ext.Price$0.03196
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03196 | $0.03196 |
| 10 | $0.01598 | $0.15980 |
| 50 | $0.01229 | $0.61450 |
| 100 | $0.01102 | $1.10200 |
| 500 | $0.00989 | $4.94500 |
| 1000 | $0.00915 | $9.15000 |
| 3000 | $0.00847 | $25.41000 |
| 5000 | $0.00784 | $39.20000 |
| 10000 | $0.00745 | $74.50000 |
| 30000 | $0.00708 | $212.40000 |
| 50000 | $0.00673 | $336.50000 |
