

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6.2 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2008
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02172
Ext.Price$0.02172
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02172 | $0.02172 |
| 10 | $0.01086 | $0.10860 |
| 50 | $0.00835 | $0.41750 |
| 100 | $0.00763 | $0.76300 |
| 500 | $0.00698 | $3.49000 |
| 1000 | $0.00620 | $6.20000 |
| 3000 | $0.00551 | $16.53000 |
| 5000 | $0.00490 | $24.50000 |
| 10000 | $0.00468 | $46.80000 |
| 30000 | $0.00447 | $134.10000 |
| 50000 | $0.00426 | $213.00000 |
