

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.6 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2769
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01844
Ext.Price$0.01844
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01844 | $0.01844 |
| 10 | $0.00922 | $0.09220 |
| 50 | $0.00824 | $0.41200 |
| 100 | $0.00737 | $0.73700 |
| 500 | $0.00649 | $3.24500 |
| 1000 | $0.00572 | $5.72000 |
| 3000 | $0.00491 | $14.73000 |
| 5000 | $0.00421 | $21.05000 |
| 10000 | $0.00392 | $39.20000 |
