

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Tolerance | 5 % |
| Length | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 500 mΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Height | 400 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 600 V |
| Depth | 1.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 549
Distributors
pcbx
Unit Price$2.81016
Ext.Price$2.81016
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.81016 | $2.81016 |
| 10 | $1.95864 | $19.58640 |
| 25 | $1.93672 | $48.41800 |
| 50 | $1.91504 | $95.75200 |
| 100 | $1.80219 | $180.21900 |
| 300 | $1.78026 | $534.07800 |
| 500 | $1.75859 | $879.29500 |
| 1000 | $1.68336 | $1683.36000 |
