

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 600 V |
| Tolerance | 10 % |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 1.4986 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Resistance | 5 GΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 250 ppm/°C |
| Height | 558.8 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 600 V |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 214
Distributors
pcbx
Unit Price$5.39460
Ext.Price$5.39460
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.39460 | $5.39460 |
| 10 | $3.56078 | $35.60780 |
| 25 | $3.18439 | $79.60975 |
| 50 | $2.84777 | $142.38850 |
| 100 | $2.74689 | $274.68900 |
| 300 | $2.71250 | $813.75000 |
| 500 | $2.67850 | $1339.25000 |
| 1000 | $2.64686 | $2646.86000 |
