

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 1.5 kV |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3.25 mm |
| Width | 1.6 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1206 |
| Case Code (Metric) | 3216 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 50 kΩ |
| Power Rating | 300 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film, Thin Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 710 µm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 1500 V (1.5 kV) |
| Depth | 1.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Weight | 16.187578 mg |
| Features | Moisture Resistant |
| Max Power Dissipation | 300 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Height - Seated (Max) | 0.71 mm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
