| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Orientation | Top View |
| Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Sensing Distance | 8 m |
Stock: 6046
Distributors
pcbx
Unit Price$0.54326
Ext.Price$0.54326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.54326 | $0.54326 |
| 10 | $0.43430 | $4.34300 |
| 25 | $0.39580 | $9.89500 |
| 50 | $0.36071 | $18.03550 |
| 100 | $0.32873 | $32.87300 |
| 300 | $0.30743 | $92.22900 |
| 500 | $0.28751 | $143.75500 |
| 1000 | $0.27073 | $270.73000 |
