

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 40
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08150
Ext.Price$0.08150
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08150 | $0.08150 |
| 10 | $0.07251 | $0.72510 |
| 50 | $0.06451 | $3.22550 |
| 100 | $0.05682 | $5.68200 |
| 500 | $0.05005 | $25.02500 |
| 1000 | $0.04630 | $46.30000 |
| 3000 | $0.04283 | $128.49000 |
