
| Parameter | Value |
|---|---|
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| Tolerance | 1 % |
| Power Rating | 1 W |
| RoHS | Compliant |
| Height - Seated (Max) | 0.8 mm |
| Resistance | 6 mΩ |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10003
Ext.Price$0.10003
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10003 | $0.10003 |
| 10 | $0.09088 | $0.90880 |
| 50 | $0.08256 | $4.12800 |
| 100 | $0.07487 | $7.48700 |
| 500 | $0.06790 | $33.95000 |
| 1000 | $0.05592 | $55.92000 |
| 3000 | $0.04606 | $138.18000 |
