

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2 mΩ |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 525
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14314
Ext.Price$0.14314
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14314 | $0.14314 |
| 10 | $0.12900 | $1.29000 |
| 50 | $0.11626 | $5.81300 |
| 100 | $0.10437 | $10.43700 |
| 500 | $0.09370 | $46.85000 |
| 1000 | $0.07937 | $79.37000 |
| 3000 | $0.06723 | $201.69000 |
