

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.65 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.5 mΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/K |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1659
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12634
Ext.Price$0.12634
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12634 | $0.12634 |
| 10 | $0.11349 | $1.13490 |
| 50 | $0.10195 | $5.09750 |
| 100 | $0.09120 | $9.12000 |
| 500 | $0.08158 | $40.79000 |
| 1000 | $0.07046 | $70.46000 |
| 3000 | $0.06086 | $182.58000 |
