
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 100 mΩ |
| Power Rating | 1 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2092
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08861
Ext.Price$0.08861
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08861 | $0.08861 |
| 10 | $0.07837 | $0.78370 |
| 50 | $0.06931 | $3.46550 |
| 100 | $0.06064 | $6.06400 |
| 500 | $0.05306 | $26.53000 |
| 1000 | $0.04870 | $48.70000 |
| 3000 | $0.04469 | $134.07000 |
