
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 1.04 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 500 µΩ |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Metal Alloy |
| Temperature Coefficient | 75 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1839
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11395
Ext.Price$0.11395
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11395 | $0.11395 |
| 10 | $0.10311 | $1.03110 |
| 50 | $0.09331 | $4.66550 |
| 100 | $0.08418 | $8.41800 |
| 500 | $0.07595 | $37.97500 |
| 1000 | $0.06137 | $61.37000 |
| 3000 | $0.04959 | $148.77000 |
