
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.4 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 0 Ω |
| Power Rating | 2 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2046
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07814
Ext.Price$0.07814
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07814 | $0.07814 |
| 10 | $0.06902 | $0.69020 |
| 50 | $0.06096 | $3.04800 |
| 100 | $0.05317 | $5.31700 |
| 500 | $0.04637 | $23.18500 |
| 1000 | $0.04248 | $42.48000 |
| 3000 | $0.03891 | $116.73000 |
