

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 0.26 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 1005 |
| Case Code (Metric) | 2512 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 1 MΩ |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 9196
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10445
Ext.Price$0.10445
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10445 | $0.10445 |
| 10 | $0.09265 | $0.92650 |
| 50 | $0.08218 | $4.10900 |
| 100 | $0.07215 | $7.21500 |
| 500 | $0.06334 | $31.67000 |
| 1000 | $0.05805 | $58.05000 |
| 3000 | $0.05321 | $159.63000 |
