
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 mΩ |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2574
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12778
Ext.Price$0.12778
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12778 | $0.12778 |
| 10 | $0.11547 | $1.15470 |
| 50 | $0.10435 | $5.21750 |
| 100 | $0.09400 | $9.40000 |
| 500 | $0.08468 | $42.34000 |
| 1000 | $0.07551 | $75.51000 |
| 3000 | $0.06733 | $201.99000 |
