
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 250 µΩ |
| Power Rating | 4 W |
| Composition(Kit Type) | Sampling Resistor |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 496
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42710
Ext.Price$0.42710
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42710 | $0.42710 |
| 10 | $0.33965 | $3.39650 |
| 25 | $0.30980 | $7.74500 |
| 50 | $0.28257 | $14.12850 |
| 100 | $0.25773 | $25.77300 |
| 300 | $0.23458 | $70.37400 |
| 500 | $0.21350 | $106.75000 |
| 1000 | $0.20137 | $201.37000 |
