
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 2.05 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 500 µΩ |
| Power Rating | 4 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 543
Distributors
pcbx
Unit Price$0.42000
Ext.Price$0.42000
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.42000 | $0.42000 |
| 10 | $0.33206 | $3.32060 |
| 25 | $0.30199 | $7.54975 |
| 50 | $0.27465 | $13.73250 |
| 100 | $0.24978 | $24.97800 |
| 300 | $0.23963 | $71.88900 |
| 500 | $0.22989 | $114.94500 |
| 1000 | $0.21602 | $216.02000 |
