
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 1.55 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 6 mΩ |
| Power Rating | 3 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 4
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19123
Ext.Price$0.19123
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19123 | $0.19123 |
| 10 | $0.18691 | $1.86910 |
| 50 | $0.18491 | $9.24550 |
| 100 | $0.18294 | $18.29400 |
