
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Height - Seated (Max) | 1.55 mm |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 40 mΩ |
| Power Rating | 4 W |
| Composition(Kit Type) | Current Sense |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 226
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33571
Ext.Price$0.33571
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33571 | $0.33571 |
| 10 | $0.30131 | $3.01310 |
| 50 | $0.27043 | $13.52150 |
| 100 | $0.23844 | $23.84400 |
| 500 | $0.21024 | $105.12000 |
| 1000 | $0.18537 | $185.37000 |
| 3000 | $0.17324 | $519.72000 |
| 5000 | $0.16190 | $809.50000 |
