
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | |
| Voltage Rating (DC) | |
| Tolerance | 20 % |
| Diameter | 10.9982 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | |
| Thickness | 5.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 7.493 mm |
| Current Rating | |
| Approvals | UL |
| Peak Pulse Current | |
| Resistance at 25 ℃ | 6 Ω |
Stock: 839
Distributors
pcbx
Unit Price$0.29431
Ext.Price$0.29431
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.29431 | $0.29431 |
| 10 | $0.22274 | $2.22740 |
| 50 | $0.18458 | $9.22900 |
| 100 | $0.17025 | $17.02500 |
| 500 | $0.14122 | $70.61000 |
| 1000 | $0.13023 | $130.23000 |
| 3000 | $0.11845 | $355.35000 |
| 5000 | $0.10773 | $538.65000 |
