
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Diameter | 17.5006 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 15 Ω |
| Packaging | Bulk |
| Thickness | 6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 10.0076 mm |
| Max Current Rating | 4 A |
| Approvals | UL |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Resistance at 25 ℃ | 15 Ω |
Stock: 71531
Distributors
pcbx
Unit Price$0.66957
Ext.Price$0.66957
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.66957 | $0.66957 |
| 10 | $0.51243 | $5.12430 |
| 25 | $0.46673 | $11.66825 |
| 50 | $0.42511 | $21.25550 |
| 100 | $0.38950 | $38.95000 |
| 300 | $0.35687 | $107.06100 |
| 500 | $0.32698 | $163.49000 |
| 1000 | $0.29960 | $299.60000 |
| 3000 | $0.28883 | $866.49000 |
| 5000 | $0.27844 | $1392.20000 |
