
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Diameter | 17.5006 mm |
| Max Operating Temperature | 200 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 47 Ω |
| Packaging | Bulk |
| Thickness | 6 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | 10.0076 mm |
| Max Current Rating | 3 A |
| Approvals | UL |
| Hold Current | |
| Trip Current | |
| Resistance at 25 ℃ | 47 Ω |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
