

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 kΩ |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 250 mW |
Stock: 469
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37526
Ext.Price$0.37526
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37526 | $0.37526 |
| 10 | $0.24089 | $2.40890 |
| 50 | $0.18195 | $9.09750 |
| 100 | $0.16268 | $16.26800 |
| 500 | $0.12834 | $64.17000 |
| 1000 | $0.11710 | $117.10000 |
| 3000 | $0.10662 | $319.86000 |
| 5000 | $0.09708 | $485.40000 |
