

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 470 Ω |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Power Rating | 250 mW |
Stock: 2325
Distributors
pcbx
Unit Price$0.37531
Ext.Price$0.37531
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.37531 | $0.37531 |
| 10 | $0.24109 | $2.41090 |
| 50 | $0.19790 | $9.89500 |
| 100 | $0.16244 | $16.24400 |
| 500 | $0.12910 | $64.55000 |
| 1000 | $0.11798 | $117.98000 |
| 3000 | $0.10676 | $320.28000 |
| 5000 | $0.09660 | $483.00000 |
| 10000 | $0.08977 | $897.70000 |
