
| Parameter | Value |
|---|---|
| Power Rating | 166 mW |
| Resistance | 10 Ω |
| Tolerance | 1 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Box |
Stock: 2781
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02460
Ext.Price$0.02460
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02460 | $0.02460 |
| 10 | $0.01230 | $0.12300 |
| 50 | $0.00946 | $0.47300 |
| 100 | $0.00728 | $0.72800 |
| 500 | $0.00645 | $3.22500 |
| 1000 | $0.00572 | $5.72000 |
| 3000 | $0.00529 | $15.87000 |
| 5000 | $0.00490 | $24.50000 |
| 10000 | $0.00441 | $44.10000 |
| 30000 | $0.00418 | $125.40000 |
| 50000 | $0.00396 | $198.00000 |
| 100000 | $0.00376 | $376.00000 |
