

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Resistance | 18 kΩ |
| Power Rating | 167 mW |
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01498
Ext.Price$0.01498
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01498 | $0.01498 |
| 10 | $0.00749 | $0.07490 |
| 50 | $0.00576 | $0.28800 |
| 100 | $0.00569 | $0.56900 |
| 500 | $0.00563 | $2.81500 |
| 1000 | $0.00558 | $5.58000 |
| 3000 | $0.00553 | $16.59000 |
| 5000 | $0.00549 | $27.45000 |
