

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Resistance | 2 kΩ |
| Power Rating | 167 mW |
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Ammo Pack |
Stock: 3552
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.05010 | $0.50100 |
| 50 | $0.03220 | $1.61000 |
| 100 | $0.02069 | $2.06900 |
| 500 | $0.01317 | $6.58500 |
| 1000 | $0.01128 | $11.28000 |
| 3000 | $0.00992 | $29.76000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
| 10000 | $0.00752 | $75.20000 |
