

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Resistance | 316 kΩ |
| Power Rating | 167 mW |
| Tolerance | 1 % |
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Temperature Coefficient | 50 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
Stock: 2441
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03120
Ext.Price$0.03120
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03120 | $0.03120 |
| 10 | $0.01560 | $0.15600 |
| 50 | $0.01200 | $0.60000 |
| 100 | $0.01057 | $1.05700 |
| 500 | $0.00931 | $4.65500 |
| 1000 | $0.00841 | $8.41000 |
| 3000 | $0.00760 | $22.80000 |
| 5000 | $0.00686 | $34.30000 |
| 10000 | $0.00643 | $64.30000 |
| 30000 | $0.00602 | $180.60000 |
| 50000 | $0.00564 | $282.00000 |
