
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 1.9 mm |
| Width | 3.4 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.2 kΩ |
| Power Rating | 166 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating | 200 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
Stock: 1704
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.02126 | $0.21260 |
| 50 | $0.01539 | $0.76950 |
| 100 | $0.01358 | $1.35800 |
| 500 | $0.01017 | $5.08500 |
| 1000 | $0.00906 | $9.06000 |
| 3000 | $0.00801 | $24.03000 |
| 5000 | $0.00708 | $35.40000 |
