

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 105 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03770
Ext.Price$0.03770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03770 | $0.03770 |
| 10 | $0.01885 | $0.18850 |
| 50 | $0.01450 | $0.72500 |
| 100 | $0.01277 | $1.27700 |
| 500 | $0.01125 | $5.62500 |
| 1000 | $0.01018 | $10.18000 |
| 3000 | $0.00921 | $27.63000 |
| 5000 | $0.00833 | $41.65000 |
| 10000 | $0.00783 | $78.30000 |
| 30000 | $0.00736 | $220.80000 |
| 50000 | $0.00693 | $346.50000 |
