

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 10 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Military Standard | Not |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 26223
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02129 | $0.21290 |
| 50 | $0.01712 | $0.85600 |
| 100 | $0.01377 | $1.37700 |
| 500 | $0.01060 | $5.30000 |
| 1000 | $0.00872 | $8.72000 |
| 3000 | $0.00841 | $25.23000 |
| 5000 | $0.00812 | $40.60000 |
