

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 10 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 4419
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04144
Ext.Price$0.04144
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04144 | $0.04144 |
| 10 | $0.02072 | $0.20720 |
| 50 | $0.01594 | $0.79700 |
| 100 | $0.01418 | $1.41800 |
| 500 | $0.01261 | $6.30500 |
| 1000 | $0.01155 | $11.55000 |
| 3000 | $0.01058 | $31.74000 |
| 5000 | $0.00970 | $48.50000 |
| 10000 | $0.00922 | $92.20000 |
| 30000 | $0.00876 | $262.80000 |
| 50000 | $0.00832 | $416.00000 |
