

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 16.2 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 2080
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.02444 | $0.24440 |
| 50 | $0.01790 | $0.89500 |
| 100 | $0.01576 | $1.57600 |
| 500 | $0.01185 | $5.92500 |
| 1000 | $0.01057 | $10.57000 |
| 3000 | $0.00936 | $28.08000 |
| 5000 | $0.00829 | $41.45000 |
