

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 17.4 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5593
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00424
Ext.Price$0.00424
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00424 | $0.00424 |
| 10 | $0.00212 | $0.02120 |
| 50 | $0.00163 | $0.08150 |
| 100 | $0.00149 | $0.14900 |
| 500 | $0.00136 | $0.68000 |
| 1000 | $0.00128 | $1.28000 |
| 3000 | $0.00121 | $3.63000 |
| 5000 | $0.00114 | $5.70000 |
| 10000 | $0.00108 | $10.80000 |
| 30000 | $0.00098 | $29.40000 |
| 50000 | $0.00089 | $44.50000 |
