

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.4 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 1.2 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Number of Terminations | 2 |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 604
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06279
Ext.Price$0.06279
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06279 | $0.06279 |
| 10 | $0.04131 | $0.41310 |
| 50 | $0.03016 | $1.50800 |
| 100 | $0.02659 | $2.65900 |
| 500 | $0.02019 | $10.09500 |
| 1000 | $0.01809 | $18.09000 |
| 3000 | $0.01612 | $48.36000 |
| 5000 | $0.01436 | $71.80000 |
