

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 221 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 950 µm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 31.808165 mg |
| Interface | I²C |
| Bandwidth | 800 Hz |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.95 V |
| Nominal Supply Voltage (DC) | 2.5 V |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03770
Ext.Price$0.03770
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03770 | $0.03770 |
| 10 | $0.01885 | $0.18850 |
| 50 | $0.01450 | $0.72500 |
| 100 | $0.01277 | $1.27700 |
| 500 | $0.01125 | $5.62500 |
| 1000 | $0.01018 | $10.18000 |
| 3000 | $0.00921 | $27.63000 |
| 5000 | $0.00833 | $41.65000 |
| 10000 | $0.00780 | $78.00000 |
| 30000 | $0.00730 | $219.00000 |
| 50000 | $0.00683 | $341.50000 |
