

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 1.016 mm |
| Width | 508 µm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0402 |
| Case Code (Metric) | 1005 |
| Resistance | 2.21 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Height | 508 µm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | 300 mA |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Shielding | Unshielded |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 8899
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03968
Ext.Price$0.03968
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03968 | $0.03968 |
| 10 | $0.01984 | $0.19840 |
| 50 | $0.01526 | $0.76300 |
| 100 | $0.01361 | $1.36100 |
| 500 | $0.01213 | $6.06500 |
| 1000 | $0.01111 | $11.11000 |
| 3000 | $0.01017 | $30.51000 |
| 5000 | $0.00931 | $46.55000 |
| 10000 | $0.00882 | $88.20000 |
| 30000 | $0.00836 | $250.80000 |
| 50000 | $0.00792 | $396.00000 |
