

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Length | 2.4 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 2.2 MΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Number of Terminations | 2 |
| Packaging | Reel |
Stock: 338
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.04129 | $0.41290 |
| 50 | $0.03335 | $1.66750 |
| 100 | $0.02693 | $2.69300 |
| 500 | $0.02069 | $10.34500 |
| 1000 | $0.01813 | $18.13000 |
| 3000 | $0.01614 | $48.42000 |
| 5000 | $0.01436 | $71.80000 |
| 10000 | $0.01317 | $131.70000 |
