

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Width | 6.3 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 34 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 600 µm |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 3381
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02436 | $0.24360 |
| 50 | $0.01989 | $0.99450 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01189 | $5.94500 |
| 1000 | $0.01060 | $10.60000 |
| 3000 | $0.00961 | $28.83000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
