

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 1 % |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 37.4 Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5204
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06258
Ext.Price$0.06258
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06258 | $0.06258 |
| 10 | $0.02505 | $0.25050 |
| 50 | $0.02017 | $1.00850 |
| 100 | $0.01624 | $1.62400 |
| 500 | $0.01248 | $6.24000 |
| 1000 | $0.01128 | $11.28000 |
| 3000 | $0.00992 | $29.76000 |
| 5000 | $0.00872 | $43.60000 |
| 10000 | $0.00812 | $81.20000 |
