

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 392 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090 |
Stock: 2070
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04168
Ext.Price$0.04168
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04168 | $0.04168 |
| 10 | $0.02084 | $0.20840 |
| 50 | $0.01603 | $0.80150 |
| 100 | $0.01411 | $1.41100 |
| 500 | $0.01242 | $6.21000 |
| 1000 | $0.01120 | $11.20000 |
| 3000 | $0.01010 | $30.30000 |
| 5000 | $0.00911 | $45.55000 |
| 10000 | $0.00855 | $85.50000 |
| 30000 | $0.00802 | $240.60000 |
| 50000 | $0.00752 | $376.00000 |
