

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.6 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Number of Terminations | 2 |
Stock: 5840
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03918
Ext.Price$0.03918
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03918 | $0.03918 |
| 10 | $0.01959 | $0.19590 |
| 50 | $0.01507 | $0.75350 |
| 100 | $0.01346 | $1.34600 |
| 500 | $0.01203 | $6.01500 |
| 1000 | $0.01101 | $11.01000 |
| 3000 | $0.01007 | $30.21000 |
| 5000 | $0.00921 | $46.05000 |
| 10000 | $0.00872 | $87.20000 |
| 30000 | $0.00826 | $247.80000 |
| 50000 | $0.00782 | $391.00000 |
