

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 200 V |
| Tolerance | 1 % |
| Length | 6.2992 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Resistance | 3.92 kΩ |
| Power Rating | 250 mW |
| Temperature Coefficient | 100 ppm/°C |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 250 V |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 250 mW |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210090, 8533210090|8533210090|8533210090|8533210090|8533210090 |
| Composition | Metal Film |
| Case/Package | Axial |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
Stock: 5253
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04418
Ext.Price$0.04418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04418 | $0.04418 |
| 10 | $0.02209 | $0.22090 |
| 50 | $0.01699 | $0.84950 |
| 100 | $0.01513 | $1.51300 |
| 500 | $0.01348 | $6.74000 |
| 1000 | $0.01236 | $12.36000 |
| 3000 | $0.01133 | $33.99000 |
| 5000 | $0.01039 | $51.95000 |
| 10000 | $0.00983 | $98.30000 |
| 30000 | $0.00930 | $279.00000 |
| 50000 | $0.00881 | $440.50000 |
